Individuální předporodní kurz osobní / online

Příprava na kojení, péče a manipulace s miminkem. Péče o své tělo po porodu. Být před porodem informovaná = cítit se po porodu sebejistá a díky tomu úspěšně začít cestu ke spokojenému kojení.

Doporučení

laktační poradkyně jižní čechy české budějovice
Jana J.

Petra mi neskutečně pomohla. Připravte si tužku a papír, protože její kurz je nabitý praktickými informacemi, které se Vám budou před i po porodu hodit a při tom množství je snadné na něco zapomenout. Ve srovnání s jinými kurzy oceňuji hlavně její přístup, kdy Vám narovinu a bez zbytečných omáček vysvětlí Vaše možnosti, nepovažuje žádnou otázku za pitomou a ujasní i mýty a rady, které jsou zastaralé nebo dokonce škodlivé a které můžete slýchat od svého okolí nebo se je i teď dočíst v knihách a na internetu. Petra mluví ze svých zkušeností s prací s maminkami, s kterými má dlouholetou praxi, a je vidět, že přesně ví, na co se zaměřit. Osobně se mi taky líbilo, že Vás připraví na reálné situace, které mohou nastat (například kojení po císařském řezu, jak rozeznat špatné přisátí miminka atd). Porod nepřikrášluje, ale přesto s Vámi vše probere tak, že se nakonec cítíte jistější, klidnější a víc připravená na to, co Vás čeká.

V mé poradenské praxi až velmi často slýchám
tyto 2 následující věty:

Tak to skutečně je, spousta maminek chodí na předporodní kurzy, kde se připravují na porod, ale kojení se na těchto kurzech často jen letmo zmíní nebo neřeší vůbec. Přitom kojení je sociální, získaná zručnost. Zároveň to není dědičná schopnost. 😊

Takže vůbec není pravda že když nekojila vaše maminka, ani sestra, že vy kojit také nebudete! 

Na kojení se lze velmi úspěšně připravit.

Nemluvím o instinktech, se kterými se miminko rodí a je připravené se kojit. Stejně tak matčina prsa se už v těhotenství připravují na kojení – to se děje naprosto přirozeně a automaticky a na to se skutečně není třeba nijak připravovat. Ale na to jak miminko chytit abych ho přiložila k prsu jak často ho přikládat, jak dlouho ho na prsu mít, jak poznám, že skutečně pije, co dělat aby se kojení nenarušilo. Jak se celkově o miminko starat, jak ho utišit, nosit

Toto jsou získané dovednosti, které se ženy dřív „učily“ od ostatních, už během dětství a dospívání. V širší rodině nebo komunitě byla vždy nějaká žena, která měla malé miminko a tak pozorováním jejího chování tuto zručnost získávaly. Když pak měly své vlastní miminko naprosto přesně věděly jak se o něj starat. V porodnici v dobré víře dostanete spoustu rad, často však protichůdných. A maminka po porodu není nastavena na intelektuální analytické myšlení a to přesto, že jinak ano. A tak je často velmi zmatená, bezradná a někdy i zoufalá.

Proto se pojďme společně na připravit předem, kdy máte čas a schopnost vstřebávat, ukládat a rozjímat nad informacemi, které se vám po porodu budou velmi hodit.

laktacni-poradenstvi

Co se na kurzu dozvíte?

Pro koho je kurz určen?

Pro těhotné maminky, které jsou v 7. – 9. měsíci těhotenství.

To je přesně doba kdy už se velmi intenzivně připravujete na příchod miminka, ale stále máte dostatek času získat cenné informace. Na tento kurz je velmi vhodné přizvat partnera, aby i on měl stejné informace třeba pro momenty, kdy budete potřebovat bezprostřední podporu. Je také dobré vzít na kurz maminku/tchýni nebo obě 😊Jsou to většinou ženy, které vyrostly v době, kdy se kojení ne úplně podporovalo.

Jak kurz probíhá?

Individuální příprava trvá 2,5 – 3 hodiny. Je možné absolovovat přípravu najednou nebo si ji rozložit na 2 – 3 hodinové setkání. Záleží čistě na domluvě.

Co je na kurz potřeba?

Jen čas a také se vám může hodit tužka a papír na poznámky. Půjčím vám panenku na které si i prakticky vše vyzkoušíme. Zároveň ode mě dostanete zkrácený seznam informací, který je dobré si přibalit do tašky do porodnice, ať do něj můžete nahlédnout v momentech nejistoty.

Cena za individuální přípravu je 1290Kč plus cena za dopravu.

.

Přihláška na
Předporodní kurz

Ještě zbývá jeden krok...

Je potřeba potvrdit Váš email.
Podívejte se prosím do své emailové schránky a v e-mailu ode mě a potvrďte svůj e-mail.
Koukněte i do složky hromadná, promoakce

Zatím můžete sledovat moje stránky na facebooku.