Předporodní kurz - další skupinový kurz v září ... sledujte stránky pro aktuální informace.

Příprava na kojení, péče a manipulace s miminkem. Už i porod samotný a doba těsně po něm, může ovlivnit kojení. Pojďme se na to společně připravit.
Být před porodem informovaná = cítit se po porodu sebejistá a díky tomu úspěšně začít cestu ke spokojenému kojení.

V mé poradenské praxi až velmi často slýchám
tyto 2 následující věty:

Tak to skutečně je, spousta maminek chodí na předporodní kurzy, kde se připravují na porod, ale kojení se na těchto kurzech často jen letmo zmíní nebo neřeší vůbec. Přitom kojení je sociální, získaná zručnost. Zároveň to není dědičná schopnost. 😊

Takže vůbec není pravda že když nekojila vaše maminka, ani sestra, že vy kojit také nebudete! 

Na kojení se lze velmi úspěšně připravit.

Nemluvím o instinktech, se kterými se miminko rodí a je připravené se kojit. Stejně tak matčina prsa se už v těhotenství připravují na kojení – to se děje naprosto přirozeně a automaticky a na to se skutečně není třeba nijak připravovat. Ale na to jak miminko chytit abych ho přiložila k prsu jak často ho přikládat, jak dlouho ho na prsu mít, jak poznám, že skutečně pije, co dělat aby se kojení nenarušilo. Jak se celkově o miminko starat, jak ho utišit, nosit

Toto jsou získané dovednosti, které se ženy dřív „učily“ od ostatních, už během dětství a dospívání. V širší rodině nebo komunitě byla vždy nějaká žena, která měla malé miminko a tak pozorováním jejího chování tuto zručnost získávaly. Když pak měly své vlastní miminko naprosto přesně věděly jak se o něj starat. V porodnici v dobré víře dostanete spoustu rad, často však protichůdných. A maminka po porodu není nastavena na intelektuální analytické myšlení a to přesto, že jinak ano. A tak je často velmi zmatená, bezradná a někdy i zoufalá.

Proto se pojďme společně na připravit předem, kdy máte čas a schopnost vstřebávat, ukládat a rozjímat nad informacemi, které se vám po porodu budou velmi hodit.

laktacni-poradenstvi

Co se na kurzu dozvíte?

Pro koho je kurz určen?

Pro těhotné maminky, které jsou v 7. – 9. měsíci těhotenství.

To je přesně doba kdy už se velmi intenzivně připravujete na příchod miminka, ale stále máte dostatek času získat cenné informace.

Jak kurz probíhá?

Tentokrát je to 1 osobní setkání na 2 hodiny. 

Co je na kurz potřeba?

Protože chci, abyste si z kurzu odnesly i praktické dovednosti a tím zvýšily svoji sebejistotu, vyzkoušíme si vše prakticky na panence. .

Také se vám může hodit tužka a papír na poznámky.

Cena kurzu se může lišit dle místa konání.

Přihláška na
Předporodní kurz

Ještě zbývá jeden krok...

Je potřeba potvrdit Váš email.
Podívejte se prosím do své emailové schránky a v e-mailu ode mě a potvrďte svůj e-mail.
Koukněte i do složky hromadná, promoakce

Zatím můžete sledovat moje stránky na facebooku.